İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı Hacizli Araç Satış Listesi

Cinsi Marka/seri/model Yıl Yakıt Vites Tipi Km Motor Hacmi Renk Başlık Plakası Aracın Görüleceği Adres Otoparka Giriş Tarihi Resim Anahtar ve Ruhsat KDV Oranı (%) Muhammen Değer Satışa Çıkaran Vergi Dairesi İrtibat Satış Mahalli 1.İhale Tarihi, Saati 2.İhale Tarihi, Saati Pazarlıkta mı? Satış İlanı
Otomobil FORD-FOCUS GHIA 1.6 5K-2006 2006 Dizel Otomatik okunamamıştır okunamamıştır GRİ (Aytozu) ÖN CAM VE KELEBEK CAMLAR KIRIK,ARKA BAGAJ İÇ KESİMLERİ VE SAĞ ÖN KOLTUK SÖKÜLMÜŞ,ÖN VE ARKA TAMPON YOK,TAVAN DARBELİ,PLAKALAR YOK,DARBELER ÇİZİKLER VE GÖÇÜKLER MEVCUT,MOTORUN ÇALIŞIP ÇALIŞMADIĞI TESPİT EDİLEMEDİ. FAR KISIMLARI SÖKÜLMÜŞ. LASTİKLER PATLAK.RADYATÖR YOK. ÖN VE ARKA TAMPON YOK.FAR KISIMLARI SÖKÜLMÜŞ. MOTOR ÇALIŞMIYOR. MOTOR PARÇALARI EKSİK OLUP OLMADIĞI TESPİT EDİLEMEDİ.TEYP TESİSATI VE KOLONLAR YOK.ARKA LAMBALAR YOK. 34BF3144 KORKMAZ OTOPARKI KORKMAZ OTOPARKI DEPOSU GÖRELE MAH. BOSNA CAD.NO:10 ÇENGELDERE -BEYKOZ/İSTANBUL 03.02.2020 Resim Yok 1 % 20.000,00-TL

(Teminat tutarı: 1.000,00 TL dir)
Beykoz Vergi Dairesi İletişim Bilgileri KORKMAZ OTOPARKI DEPOSU 23.06.2021 12:00 30.06.2021 12:00 İlan Metni
Minivan-Panelvan-Van FIAT-Y.DOBLO COMBİ DYN 1.6M-2010 2010 Dizel Duz okunamamıştır okunamamıştır KIRMIZI ARAÇTA MUHTELİF EZİK VE ÇİZİKLER MEVCUT,ARAÇ KAPILARI KAPALI,ARAÇ İÇERİSİNDE MOTOR PARÇALARI MEVCUT,MOTORA AİT HANGİ PARÇALARIN EKSİK OLUP OLMADIĞI TESPİT EDİLEMEMİŞTİR.ÖN SOL AYNA KIRIK,TAMPONDA ÇATLAK VAR,ARKA KOLTUKLAR SÖKÜLMÜŞ OLUP ARACIN İÇİNDE. BAGAJ KAPALI OLDUĞUNDAN STEPNE VE TRAFİK SETİ OLUP OLMADIĞI TESPİT EDİLEMEMİŞTİR.RUHSAT YOKTUR,PLAKASI DÜŞMÜŞTÜR. 34SZP16 Korkmaz Otoparkı Deposu Görele Mah. Bosna Cad.No:10 Çengeldere/Beykoz/İST. 28.02.2020 Resim Yok 1 % 48.000,00-TL

(Teminat tutarı: 2.400,00 TL dir)
Beykoz Vergi Dairesi İletişim Bilgileri Yerinde Satış 06.07.2021 12:00 13.07.2021 12:00 İlan Metni

Esenler Araç Satış Merkezi Tel: 0 212 440 81 26 Faks: 0 212 440 81 25

Esenler Araç Satış Merkezinde sadece ihaleler yapılmakta olup araçlar satış merkezinde bulunmamaktadır. Araçlar ilanlarda belirtilen otoparklarda görülebilir. İhalelere katılımla ilgili bilgilere Buradan ulaşabilir burada cevabı bulunmayan konularla ilgili satışı yapan vergi dairesi ile irtibata geçilmesi gerekmektedir.
Başkanlığımız Vergi Daireleri iletişim bilgilerine ulaşmak için tıklayınız
Esenler Hacizli Araç Merkezinde Satışa Sunulan Nakil Vasıtaları listesi için tıklayınız…
Vergi Dairesince Satışa Sunulan Araç listesi için tıklayınız…
İlanların Hepsini Görmek İçin Tıklayınız...

  TEMİNAT UYGULAMASI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ DUYURU

  15/4/2021 tarihli ve 7316 sayılı Kanun ile yapılan değişikliğe göre 22/4/2021 tarihinden itibaren yapılacak menkul mal satışlarına iştirak edeceklerden teminat alınması icap etmektedir.

 • Muhammen bedeli 10.000-TL üzerinde olan araçlarda muhammen bedelin %5 nispetinde para teminat olarak artırmadan önce ilgili tahsil dairesinin banka hesabına veya veznesine (aracın plakasının açıklama kısmına yazılarak) yatırılması veya teminat mektubunun teminat olarak verilmesi halinde mektubun tahsil dairesine verilmesi ve ihale saatine kadar ödemeye ilişkin belgenin ihale komisyonuna teslim edilmesi gerekmektedir.
 • Artırma için teminat alınmış olması halinde, en yüksek teklif verene malın ihale edilmesi üzerine alınan teminat ihale bedelinden mahsup edilecektir.
 • Malın alınmasından vazgeçilmesi veya bedelin tamamının ödenmemesi durumunda Kanun kapsamında doğacak yükümlülüklere karşılık teminat mahsup edilecek, mahsup sonrasında teminattan artan bir tutar olması halinde ise bu tutar doğrudan bütçeye irat kaydedilecektir.
 • Artırmaya katılmak için teminat yatırdığı halde mal kendisine ihale edilmeyen kişilerden alınan teminatlar ihaleden sonra kendilerine iade edilecektir.
 • Araç satış ilanları satışı yapan idareye ait ilana panosunda yayınlanmakta olup bilgi amaçlı olarak Başkanlığımız web sitesinde yer almaktadır.
 • Araçlar görüldüğü gibi satılmaktadır.
 • KDV oranına ilanlarda bilgi amaçlı olarak yer verilmekte olup ihale günü yürürlükte olan KDV oranı uygulanmaktadır.
 • İhale kararlarında ayrıca yürürlükte olan orana göre Damga Vergisi alınmaktadır.
 • Muayeneye ait gecikme bedeli muayeneyi yaptırandan tahsil edilmektedir. Tafikten çekildiği ve belgelenebildiği süre boyunca gecikme bedeli alınmamaktadır. (Detaylı bilgi ilgili Trafik mevzuatında yer almakta olup burada yer alan muayeneye ait bilgilerde bir değişiklik olması halinde ihale günündeki yürürlükte olan mevzuat hükümleri uygulanacaktır)
 • Alacaklı amme idareleri tarafından yapılan satışlar "İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında yönetmelik" kapsamında değildir.
 • Başkanlığımız Vergi Daireleri iletişim bilgilerine ulaşmak için tıklayınız
 • İhale Katılım Formu
 • Pazarlık Usulü Katılım Formu
 • Başkanlığımız Hacizli Araç, Gayrimenkul Satış, Menkul Satış ve İhale İlanları Ana Sayfası ve Diğer Açıklamalar